Mata grzewcza

Mata grzewcza - co warto wiedzieć

Mata grzewcza to ultracienki elektryczny przewód grzewczy osadzony na samoprzylepnej siatce z włókna szklanego stosowany w tzw. podłogówce, czyli elektrycznym ogrzewaniu podłogowym. Zasada działania maty grzewczej jest z pozoru prosta – wolframowy kabel grzejny zamienia prąd elektryczny w ciepło ogrzewające najbliższe otoczenie maty. Doskonałość tkwi w szczegółach. Mata grzewcza jest zatopiona w kleju elastycznym lub w wylewce cienkowarstwowej

Największą zaletą mat grzewczych jest łatwość montażu. W przeciwieństwie do ogrzewania elektrycznego opierającego się na sieci przewodów lub ogrzewania wodnego, ich instalacja nie wymaga specjalistycznej wiedzy i przeprowadzania bardzo skomplikowanych prac remontowych.

Chcesz zainwestować w matę grzewczą?

Więcej o Dream HEAT

Heat to marka należąca do AX Technology, logo Dream Heat jest zastrzeżonym znakiem towarowym. Po raz pierwszy zaprezentowali swoje folie w lutym 2019 roku na targach Budma w Poznaniu, a ukoronowaniem całej imprezy był zdobyty przez firmę Złoty Medal. Od tego czasu dynamicznie rozwijali swój katalog produktów, dodając kolejno do oferty m.in. izolowane maty dedykowane dla mokrych powierzchni i matę Perfo 1 – rozwiązanie grzewcze grubości tapety, pozwalające bezpośrednio tynkować je na ścianach.

Szybki rozwój i stabilną pozycję na rynku osiągnęli, również przez cykl kampanii reklamowych, ale co najważniejsze, widoczne i estetyczne oznakowania brandu u partnerów. W ścisłej współpracy zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy kilka punktów dystrybucyjnych w całej Polsce

Maty grzewcze

Dlaczego akurat mata grzewcza

Łatwy montaż

Największą zaletą mat grzewczych jest łatwość montażu. Instalacja nie wymaga specjalistycznej wiedzy i przeprowadzania bardzo skomplikowanych prac remontowych.

Funkcjonalność

Prawidłowo zamontowane maty grzewcze powinny skutecznie ogrzać dane pomieszczenie. Fakt, że znajdują się one pod stopami, wiąże się z wieloma praktycznymi zaletami.

Nie zajmuje miejsca

Mata grzewcza świetnie sprawdza się w niewielkich metrażach. Wiele osób doceni również to, że w każdym pomieszczeniu indywidualnie można dostosować temperaturę do swoich potrzeb.

Szukasz maty grzewczej?

Zastaw telefon, zadzwonimy do Ciebie, aby doradzić Ci najlepsze rozwiązanie.